Deep Thunder

Deep Thunder will rise again! YEAH!!
 
DomovDomov  FAQFAQ  HľadaťHľadať  Zoznam užívateľovZoznam užívateľov  Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny  RegistráciaRegistrácia  Prihlásenie  

Share | 
 

 Demonology Warlock - Jak na to :D

Goto down 
AutorSpráva
Anonymný
AnonymnýOdoslaťPredmet: Demonology Warlock - Jak na to :D   Po august 30, 2010 12:03 am

Taaakže Very Happy Už se mě pár lidí ptalo, tak jsem si řek - proč ne. Napíšu tady +- návod jak smažit za demo locka Smile

Zásada č.1 - nemluvte na ventr... ne kecy Razz Tak dobře už to beru vážně.

Takže návod se bude sestávat ze čtyř sekcí. První sekce bude pojednávat o talentech, druhá o glyphech, třetí o gearu a čtvrtá o stylu hry a prioritách.-------------------------------------------------------------------------------
Část první: Talenty.
-------------------------------------------------------------------------------


Základní demonologická spec, ze které se vše odvíjí je tahle:

http://www.wowhead.com/talent#IZ0GchkAbihsgdAoE00V:oTn

Co všechny tyhle talenty znamenají?

TALENTY ZE STROMU DEMONOLOGIE:
Tier 1 Talenty:

3 body v Demonic Embrace = zvýší vaši celkovou staminu o 10% (po buffech). Jelikož petova stamina se odvozuje od vaší, tak to zlehka zvýší i jeho staminu, ale nic převratného. Legračním faktem je že díky vyšší stamině peta se v důsledku talentu Demonic Knowledge zvýší i vaše spellpower.... ovšem ale velmi málo ~+5-10 spell power max. Je to spíše jen legrační fakt než něco podstatného.

2 body v Fel Synergy = Pokaždé když jedno z kouzel udělá damage, tak se pet healne přesně o 15% toho kolik to damage bylo. Příklad dám shadowboltem za 10k, pet se healne za 1500HP. Obzvláště fun je to při AoE kdy jeden výbuch AoE kouzla může být až za ~50-60k, a to se pak pet healuje docela rychle. Felguard už sice něco vydrží ale je to stejně talent jasné volby.


Tier 2 Talenty:

3 body v Demonic Brutality = Felguard má svůj buff, který se jmenuje "Demonic Frenzy". Pokaždé, když felguard sekne tak se mu zvýší jeho současná Attack Power o 5%, a stackuje se to až 10x, čili v průběhu fightu bude mít Felguard stále +50% attack power. Tenhle talent způsobí že jeden stack bude o 3% více, tj. 8%... takže na konci má felguard +80% s 10 stacky. Rozhodně důležitý talent.

3 body v Fel Vitality = Zvýší petovu staminu a intellect o 15% (Vedlejší efekt: boostne vaši spellpower díky Demonic Knowledge talentu. ) , což je docela dost. Taky zvýší vaši maximální manu a HP o 3%. Bacha, ne intellect a staminu jako u peta, nýbrž HP a manu, je to rozdíl.


Tier 3 Talenty:

1 bod v Soul Link = Pokud ji buffnete, tak 20% veškeré damage co jde do vás tak místo toho přejde do peta. Příklad mob mě hitne za 10k HP. Odečte se mi 8k HP, a petovi 2k. Úžasný talent který vám nespočetněkrát zachrání život, pokud ho teda nezapomenete nabuffovat na peta. Jinak díky tomuhle talentu je velmi podstatné mít v Tier 1 talent Fel Synergy, aby se pet healoval za damage co přes soul link dostane.

1 bod v Fel Domination = Sníží summonovací dobu peta o 5,5 sekundy a manu na summon o 50%. Tenhle talent se skvěle hodí pokud náhodou během combatu zemře pet a nebo vy, a potřebujete ho rychle vyvolat. Rozhodně dobrá volba.

3 body v Demonic Aegis = Vylepší váš buff Fel Armor. Bez talentu tento buff dává 180 spell power + 30% vašeho spiritu jako spell power. S talenty dává 234 spell power + 39% vašeho spiritu jako spell power. Rozhodně brát.


Tier 4 Talenty:

5 bodů v Unholy Power = Zvýší damage vašeho peta o 20%. Jasná volba Very Happy

2 body v Master Summoner = Zrychlí summonování peta. V kombinaci s Fel Domination je summon felguarda záležitostí 0,5 sekundy. Tento talent je volitelný - můžete ho zaměnit například s Improved Healthstone.


Tier 5 Talenty:

2 body v Master Conjuror = 3x zvýší combat ratingy získané Firestone nebo Spellstone. POZOR, NEZVYŠUJE procentuální damage bonusy. S tímto talentem dává firestone +196 crit rating a 1% větší damage na přímá kouzla (ne dotky), a spellstone dává +240 haste rating a +1% damage na dotky (ne přímá kouzla).

Proč nemáme mana feed? Tento talent dá petovi tolik many kolik vy tapnete. Zní to jako důležitá věc, jelikož bez many felguard nemůže používat Cleave... ale není potřeba. V raidu se petovi mana obnovuje rychleji než ji spotřebovává, takže nikdy nebude OOM. Tento talent je jenom pro levelování a tím se tady v návodě zabývat nebudu.


Tier 6 Talenty:

5 bodů v Master Demonologist = má spoustu efektů, ale vás zajímá ten poslední - pokud máte felguarda, tak vám tento talent zvýší damage o 5%, a sníží všechno damage co dostáváte o 5%. V kombinaci se Soul Linkem už teď dostáváte o 25% méně damage, takže vaše šance na přežití se zvyšují.. (proto můžu tankovat trash Very Happy).

3 body v Molten Core = JEDEN Z HLAVNÍCH TALENTŮ DEMONOLOGIE. Zvýší trvání dotky Immolate o 9 sekund, ale hlavně způsobí že máme 12% šanci když Corruption tickne (dá damage), že dostaneme 3 stacky buffu "Molten Core". Tento buff ovlivní dvě fire kouzla - Incinerate a Soul Fire. Rychlost castování Incinerate se zkrátí o 30% a jeho damage je o 18% větší. Pro soulfire zvýší damage o 18% a šanci na critical o 15%. Bomba! Smile


Tier 7 Talenty:

1 bod v Demonic Empowerment = stejně jako Master Demonologist má kupu efektů, ale vás zajímá hlavně ten pro Felguarda - na 15 sekund zvýší rychlost jeho útoků o 20%. V kombinaci s talentem Nemesis je cooldown tohoto efektu asi 40 sekund, takže je docela dost často použitelný. Tento talent je volitelný, někdo preferuje nedávat is ho a radši si dát 3tí bod do Improved Demonic Tactics. DPS je skoro stejná.

3 body v Demonic Knowledge = 12% součtu petovy staminy a intelektu se vám přidá jako spellpower. V raidu s buffy to je docela hodně, rozhodně si tento talent vemte.


Tier 8 Talenty:

5 bodů v Demonic Tactics = +10% více critu pro vás i pro peta. Jasná volba Very Happy

2 body v Decimation = DALŠÍ Z HLAVNÍCH TALENTŮ DEMONOLOGIE. Pokud dáte Shadowbolt, Incinerate nebo Soulfire do moba který má 35% HP a méně, tak dostanete na 10 sekund buff který způsobí že se Soulfire castuje o 40% rychleji a nestojí shard. Prakticky něco jako Execute pro warriora. Tenhle buff nemá vnitřní cooldown, to znamená že od 35% můžete prakticky pořád castovat Soulfire - buff se bude obnovovat.


Tier 9 Talenty:

1 bod v Summon Felguard = NEJHLAVNĚJŠÍ TALENT DEMONOLOGIE. No a máte vašeho věrného společníka, peta Felguarda. Jako demonology warlock nebudete používat jiného.


3 body v Nemesis = Zkrátí cooldown na Demonic Empowerment, Metamorphosis a Fel Domination o 30%. Častěji můžete používát důležité ability, hlavně se to projeví u Demonic Empowerment a Metamorphosis kde například zkrátí CD z 3 minut na 2 minuty 6 sekund.


2 body v Improved Demonic Tactics = 20% vaší crit šance se přidá navrch k petově crit šanci. Je to vlasně +crit pro peta, s tím že čím více ho máte vy, tím více ho on dostane. Tento talent je z části volitelný, můžete si sem třeba dát 3 body (+30% crit od vás pro peta) a potom nedat žádný bod do Demonic Empowerment. Záleží na vás.

Tier 10 Talenty:

5 bodů v Demonic Pact = Zvýší vaši spell damage o 10% a umožní petovi aby dával Demonic Pact. Demonic pact funguje takto: Když váš pet dá critical, tak se všem v partě/raidu (i vám) zvýší spellpower o 10% vaší současné spellpower. Tento buff se nesčítá sám se sebou (tzn 10% vašeho spellpower před tím než se k němu přidá Demonic Pact) a přepisuje shamanův Totem of Wrath. Má vnitřní cooldown aby se v jednom kuse neobnovoval, ale v praxi bude pořád aktivní během souboje. Trvá 45 sekund a může se obnovit co 20 sekund.


Tier 11 Talenty:

1 bod v Metamorphosis = Po aktivaci máte na 30 sekund zvýšenou damage o 20%. Dále se vám zvýší armor o 600% (třeba u mě to v raidu je asi 20k armoru) a taky se o 6% sníží šance že dostanete melee crit. Trošku PvP vlastnost je že stuny trvají o 50% méně. V kombinaci s Nemesis je cooldown na Metamorphosis jenom 2 minuty a 6 sekund.TALENTY ZE STROMU DESTRUCTION:
Tier 1 Talenty:

5 bodů v Improved Shadowbolt = Zvýší damage shadowboltu o 10%, a navíc způsobí že pokud dáte shadowboltem damage, tak váš target dostane debuff "Improved Shadowbolt", zvyšující crit šanci vůči tomuto cíli o 5%. Tento talent se neslučuje s mágovským "scorch" debuffem, ale slučuje se se všemi ostatními. Debuff se neustále obnovuje ale zůstane na targetu nejdéle 30sekund.

5 bodů v Bane = Immolate a Shadow Bolt se castují o 0,5 sekund rychleji, a soulfire se castuje o 2 sekundy rychleji.


Tier 3 Talenty:

5 bodů v Ruin = Všechna kouzla, narozdíl od melee útoků, mají critical damage +50% normálního. To znamená že bez tohoto talentu, pokud normální kouzlo je za 10k, tak crit bude za 15k. Tento talent zdvojnásobí tento critical damage, takže je to nyní +100%. Normální kouzlo je 10k, critical bude za 20k.

DODATEK: Jsou tam nějaké volitelné talenty, uvedl jsem je jako takové. V podstatě si můžete vybrat, nebude tam skoro žádný rozdíl v dps. Například já jsem si zvolil Improved Healthstone aby byly sladší lentilky (5136 HP), na úkor rychlejšího summonu peta. Fel Domination mi bohatě stačí, takhle jsem více prospěšnější pro raid.

DODATEK #2: Pokud si vyberete Demonic Empowerment místo třetího bodu v Demonic Tactics, pak si musíte udělat makra na svoje nejpoužívanější útočná kouzla.

#showtooltip (kouzlo)
/cast Demonic Empowerment
/cast Kouzlo

Toto si udělejte pro: Shadow Bolt, Soul Fire, Incinerate a Seed of Corruption.
Prakticky to bude za vás zapínat Demonic Empowerment kdykoli bude nachystaný.

Takže například pro Shadow Bolt to vypadá takto:

#showtooltip Shadow Bolt
/cast Demonic Empowerment
/cast Shadow Bolt
-------------------------------------------------------------------------------
Část druhá: Glyphy.
-------------------------------------------------------------------------------


Co se glyphů týče, dva jsou celkem jasné.


Glyph of Felguard (major) = další navýšení Felguardovy Attack Power, tentokrát o 20%. Jelikož jako demonologie, váš pet bude dělat asi 15-20% vaší damage, tento glyph je jasný.

Glyph of Life Tap (major) = Pokud použijete Life Tap (A věřte mi, ten budete používat skoro pořád Very Happy), dostanete 20% svého celkového spiritu jako Spell Power na 40 sekund. Jelikož díky Fel Armoru se budete snažit mít hodne spirit gearu, tak je tento glyph zejména dobrý pro demonologii, ale všechny tři spec ho používají.

A teď je na výběr.

Glyph of Quick Decay (major) = Corruption bude tickovat rychleji podle vaší haste.
Glyph of Metamorphosis (major) = Metamorphosis bude trvat o 6 sekund déle.

Moje volba byla Quick Decay. Ono samo o sobě Corruption dává hrozně malou damage pro demonology warlocka. Je to asi 1400 za tick. Podstatné ale je, že jakýkoli tick Corruptionu může nahodit Molten Core efekt, což podstatně zvyšuje DPS. Rychlejší ticky = větší šance že ho dostanete dříve. Pokud se rozhodnete pro Metamorphosis, je to taky dobrá volba, o 6 sekund déle budete mít +20% damage. Pro mě bylo určujícím faktorem to že si třeba někdy dám formu a dostanu stun, nebo silence... nebo musím běhat, a nemůžu castovat, takže to vyjde do prázdna. Kdežto Corruption může tickovat pořád, je to instantní cast. Ale záleží na vás, obě volby jsou správné.

Poznámka - co se týče minor glyphů... snad Drain Soul má nějaký význam, zbytek je o ničem Very Happy

Toto by bylo k talentům a glyphům.


-------------------------------------------------------------------------------
Část třetí: Gear.
-------------------------------------------------------------------------------

Na toto téma bylo na internetu napsáno hrozně moc návodů, takže to udělám stručně.
Prioritně se snažte získat T10 dvou i čtyřsetový bonus, oba dva jsou skvělé pro demonologii. Co se týče statů, které vas budou zajímat:

Hit Rating (do 14%), potom Spell power > Haste > Crit > Spirit

přesně v tomto pořadí. Nejdůležitější je spell power a haste, spirit je taky hodně důležitý, a potom crit nejméně.
Samozřejmě potřebujete být hit capnutí. Pro warlocka je to 17% mimo raid, ale pro raidy postačí 14%, zbylé tři od moonkina/shadowpriesta. 14% je 368 hit rating. Zajímavá věc je to, že váš pet odvozuje hit rating od vás, takže mu taky stačí 17%. Bohužel, jelikož se moonkinova/shadowpriestova hit buff abilita aplikuje pouze na kouzla, bude mít váš felguard 3% nedostatečný hit - ale nebojte se, není to nic hrozného. Je to o hodně lepší než to bývalo. Sem tam dostane dodge nebo block, ale jinak bude dávat solidní pecky.Gemy:


Do červených socketů dávejte Runed Cardinal Ruby (+23 Spellpower). Do žlutých socketů dávejte Reckless Ametrine (+12 Spellpower +10 Haste). Do modrých socketů dávejte Purified Dreadstone (+12 Spellpower +10 Spirit). Ano, dodržujte socket barvy. Ano, vyplatí se to. V raidech je +12 Spellpower +10 Spirit gem v kombinaci se socket bonusem lepší než tam všude bezhlavě rvát +23 Spellpower. Meta gem je celkem jasný - Chaotic Skyflare Diamond (+21 Critical rating a +3% větší damage z criticalů)

Vždy používejte Spellstone před Firestone. Ta 1% zvýšená damage z přímých kouzel vás nevytrhne, a 240 haste je vždy lepší než 192 crit.


Enchanty:

Enchant na hlavu:
+30 SP + 20 crit rating (Z dalaranu)
Ramena: +24SP +15 crit rating (Sons of Hodir repka)
Cloak: +23 haste (Enchanting - Greater Speed)
Chest: +10 all stats (Enchanting - Powerful Stats)
Bracers: +30 SP (Enchanting - Superior Spellpower)
Gloves: +28 SP (Enchanting - Exceptional Spellpower )
Belt: Extra socket (Blacksmithing - Eternal Belt Socket)
Legs: +50SP +20 Spirit (Tailoring - Brilliant Spellthread)
Jednoruční zbraň: +63SP (Enchanting - Mighty Spellpower) Nedávat Black Magic, +63 SP je lepší kvůli Demonic Pactu.
Staffka: +81SP (Enchanting - Greater Spellpower)
Boty: Volba:
------------> +12 crit +12 hit (enchanting - Icewalker) pokud potřebujete hit
------------> +18 spirit (enchanting - Greater Spirit) boostne spellpower o něco, srovnatelné s Icewalkerem
------------> +15 stamina +rychlejší běhání (enchanting - Tuskarr's Vitality) - i v PvE se hodí rychleji běhat


Co se týče takových "do pohody" začátečnických raid statů:
S vyvolaným felguardem, s Fel Armorem, se Spellstone na zbraní ale BEZ použití lifetapu na glyph:
Spellpower: ~3000+
Haste rating: ~700+
Hit Rating: 368
Crit rating: ~500+
Pravidlo palce - berte haste před critem, vždycky.


-------------------------------------------------------------------------------
Část čtvrtá: Styl hry, priority.
-------------------------------------------------------------------------------

Takže teď se dostáváme k tomu hlavnímu - poslednímu. Všichni se ptají "Jaká je rotace"? Odpověď je - žádná. Demonolog. warlock nemá rotaci. Má takzvaný prioritní systém. Pokud může udělat akci která má vyšší prioritu, tak ji udělá, pokud ne tak se posouvá dolů na akce s nižší prioritou.

List prority před soubojem:
Spellstone na zbraň
Buffnout Fel Armor
Summonnout peta
Buffnout Soul Link
Fish feast + Frost wyrm flask

List priority po startu:
1)Life Tap pro obnovení LifeTap glyph efektu, POUZE POKUD NEJSTE V METAMORFOZE
2)Shadow Bolt pro obnovení Improved Shadow Bolt debuffu
3)Metamorfoza
4)Immolation Aura (Abilita metamorfozy, pouze pokud jsme blízko bosse nebo poblíž addů)
5)Corruption (Obnovit pokud spadla, NECLIPOVAT (tj nedávat znova pokud třeba zbývají ještě 2 sekundy)
6)Curse of Elements (Pokud není Unholy DK, Boomkin a nebo jiný warlock nedává CoE)
7)Curse of Doom (Pokud si myslíte že boss bude žít déle než minutu)
8)Immolate (Obnovit pokud spadla, NECLIPOVAT (tj nedávat znova pokud třeba zbývají ještě 2 sekundy)
9)Curse of Agony (Pokud už boss déle než minutu žít nebude)
10)Soul Fire, POUZE S DECIMATION PROCEM
11)Incinerate, POUZE S MOLTEN CORE PROCEM
12)Shadow Bolt
13)Life Tap pokud není mana nebo se hýbete.


Prioritní systém funguje tak jak jsem již řekl. Vždy se snažíte použít akci s nejvyšší prioritou, pokud to jde. Takže podle toho systému po začátku souboje warlock nahodí lifetap, dá si metamorfózu, hodí si Immolation auro pokud si myslí že ji využije. Pak zacně Corruptionem, hodí Curse of Doom (nebo Curse of Elements, pokud není shadowpriest nebo boomkin nebo jiný lock s CoE). Pak tam nahodí Immolate a začne castovat Shadow Bolt. Procne mu Molten Core - castne 3x incinerate a pokračuje dál. Boss se dostane pod 35% - naskočí decimate a warlock začne castovat soulfire. Naskočí mů Molten Core - pokračuje v castování Soul Fire, protože je výše v prioritním listě (a molten core bufuje i Soul Fire). Znova nahodí Metamorfozu protože se dobila. Castne jeden shadowbolt protože v raidu už není žádný jiný warlock / mage takže spadl +5% crit debuff, a pak pokračuje v castování Soul Fire. Spadne mu corruption, obnoví ho, pokračuje v castování Soul Fire. Spadne mu Curse of Doom, ale boss už má málo HP tak tak hodíme Curse of Agony, a pokračujeme v castování Soul Fire.

Všichni si myslí že affliction je nejtěžší warlock spec, ale není. Je to Demonology, protože demonolog, jak jste právě viděli, má padesát miliard věcí na které musí myslet aby točil dobré DPS.


-------------------------------------------------------------------------------
Dovětek
-------------------------------------------------------------------------------


Tak jsem to tu psal asi od čtyř odpoledne do půl šesté tak doufám že si to alespoň jedna dobrá duše přečte Very Happy Psal jsem to pro svou bývalou guildu Spratci, ale postnu to i sem for fun, ačkoli tady mame jen profiky Razz ale třeba máte alta locka a bojíte se zeptat, takže tak Very Happy

Návrat hore Goto down
freeper
AnonymnýOdoslaťPredmet: pomoc   St november 24, 2010 8:28 pm

CAW PLs moc pls nedokazal bys mi pomoci jak na PvP ???????????? pls moc vubec mi to nejde chi se naucit pls na email: yodaswat@seznam.cz
Návrat hore Goto down
Klokan
Friend
Friend
Klokan

Počet príspevkov : 77
Registration date : 05.11.2008

OdoslaťPredmet: ehm   Št november 25, 2010 11:39 am

to ze ti nejde pvp neni chyba v postavicke ale v medzikuse medzi pocitacom a stolickou
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
freeper
AnonymnýOdoslaťPredmet: hi   Št november 25, 2010 1:30 pm

Very Happy moc jsem to nepochopil. Mezi pocitacem a zidli ??? To jako ze jsem naky tupec ? chse rict ?
Návrat hore Goto down
Kagei
Guild Master
Guild Master
Kagei

Počet príspevkov : 2639
Age : 37
Registration date : 23.10.2008

OdoslaťPredmet: Re: Demonology Warlock - Jak na to :D   Št november 25, 2010 2:17 pm


_________________
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi http://deep-thunder.rpgwars.org
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Demonology Warlock - Jak na to :D   

Návrat hore Goto down
 
Demonology Warlock - Jak na to :D
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deep Thunder :: WoW-
Prejdi na: